تبلیغات
شُبیر علیه السلام - به جهت زیارت عاشورا به این مقام رسید
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
به جهت زیارت عاشورا به این مقام رسید
در شب 26 ماه صفر 1236 در نجف اشرف در خواب حضرت عزرائیل ملك الموت (ع) را دیدم پس از سلام پرسیدم از كجا می آیی ؟

فرمود: از شیراز می آیم و روح میرزا ابراهیم محلاتی را قبض كردم .

گفتم : روح او در برزخ در چه حال است ؟

فرمود: در بهترین حالات و در بهترین باغهای عالم برزخ و خداوند هزار ملك موكل او كرده است كه فرمان او را می برند.

گفتم : برای چه عملی از اعمال به چنین مقامی رسیده است ؟

آیا برای مقام علمی و تدریس و تربیت شاگردان ؟ فرمود نه . گفتم : آیا برای نماز جماعت و رساندن احكام دین بمردم ؟ فرمود: نه . گفتم : پس برای چه ؟ فرمود: برای زیارت عاشورا. (مرحوم میرزای محلاتی سی سال آخر عمرش زیارت عاشورا را ترك نكرد و هر روزی كه بیمار ی یا امری كه داشت و نمی توانست بخواند نایب می گرفته است). چون شیخ از خواب بیدار می شود فردا به منزل آیة اللّه میرزا محمّد تقی شیرازی می رود و خواب خود را برای ایشان نقل می كند.

مرحوم میرزا تقی گریه می كند و از ایشان سبب گریه را می پرسند؟ می فرماید: میرزای محلاتی از دنیا رفت و استوانه فقه بود، به ایشان گفتند: شیخ خواب دیده واقعیت آن معلوم نیست .

میرزا فرمود: بلی خواب است اما خواب شیخ مشكور است نه افراد عادی ، فردای آنروز تلگراف فوت میرزای محلاتی از شیراز رؤ یای شیخ مرحوم آشكار می گردد. (1)


پاورقی
1- ترجمه كامل الزیارات ص 446.
امکانات جانبی