تبلیغات
شُبیر علیه السلام - امام علی علیه السلام
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
امام علی علیه السلام
پدر زینب علی بن ابیطالب، پسر عمو و وصی رسول خدا ، اولین کسی است که در کودکی به پیامبر ایمان آورد و اسلام را پذیرفت. او در میان قبیله قریش شجاع‌ ترین، دانشمندترین و جوانمردترین افراد بود.

علی بن ابی طالب پدر زینب، در قضاوت و زهد در سخاوت و پرهیزکاری در اصالت و بزرگواری و در مقام بلند ایمان و شرافت بلند مقام‌ ترین یاران پیامبر و امت اسلام است.

پیغمبر ، به فاطمه فرمود:

زوجتک خیر امتی اعلمهم علما و افضلهم حلما و اولهم سلما

دخترم مطمئن باش که تو را به ازدواج کسی در می‌آورم که بهترین افراد امت من است؛ زیرا از لحاظ دانش از همه عالم‌ تر و در قلمرو حلم و پایداری از دیگران مقاوم‌ تر است.
امکانات جانبی