تبلیغات
شُبیر علیه السلام - کربلا
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
کربلا
ریاضین الشریعه جلد 3 صفحه 61 می نویسد: نماز شب او هیچ وقت ترک نشد حتی در سخت ترین روزها، که قوای جسمیش تحلیل رفته و به لحاظ روحی مصداق(مصیبه ما اعظمها) گشته؛ یعنی در شب عاشورا هم نماز شب او ترک نمی شود و حتی فراتر از این در کبریت احمر می نویسد: که نه تنها نماز شب بلکه هیچ نافله ای از او ترک نشد.

کربلا یعنی جلوه ی صبر زینب (س) که هر چه دید و هر چه شنید و هر چه کشید به گفته خودش جمیل بود. (عظمت در نگاه است، نه در چیزی که به آن نگاه می شود).

کربلا یعنی تجلی گاه ارتباط بنده با رب خود، تا حتی که برادر او، امام زمان او، واسطه فیض الهی، دردانه خدا، حسین بن علی (ع) از او تقاضا می کند که: (لا تنسینی فی صلاه الیل).

اما ما با کوچکترین اتفاق دست از خدا می کشیم، با او قهر می کنیم ولی او هر لحظه ارتباطش را محکم تر می کند.
امکانات جانبی