تبلیغات
شُبیر علیه السلام - آیا برگشت اسیران اهل بیت امام حسین ( علیه السلام ) از شام به کربلا در سال اوّل واقعه کربلا اتفاق افتاد یا سال بعد ؟
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
آیا برگشت اسیران اهل بیت امام حسین ( علیه السلام ) از شام به کربلا در سال اوّل واقعه کربلا اتفاق افتاد یا سال بعد ؟
محقّقان در این باره اختلاف نظر دارند . به نظر می رسد که اسیران اهل بیت (علیهم السلام) در سال اوّل و در اربعین اوّل به کربلا باز گشته اند؛ طبق تحقیق افراد مطلع این مطلب امکان پذیر است . مرحوم سیّدبن طاووس در کتاب « لهوف » ورود اهل بیت (علیهم السلام) را به کربلا در اربعین اوّل نقل کرده است؛ زیرا آمدن جابربن عبداللّه انصاری به کربلا در اربعین اوّل مسلّم است و در کتاب « لهوف » ورود اهل بیت در کربلا با ورود جابر در یک زمان روایت شده است .

امکانات جانبی