تبلیغات
شُبیر علیه السلام - آیا حضرت زینب (س) بااجازه شوهرشان در کربلا حضور داشتند؟
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
آیا حضرت زینب (س) بااجازه شوهرشان در کربلا حضور داشتند؟
تاریخ ار لحظه حرکت سید الشهداء از مدینه به سمت مکه گزارشهای متفرقی در اختیار ما گذاشته است تاریخ از دلسوزیهای افراد مختلف و تلاش برای منصرف ساختن آن حضرت از حرکت و خروج از مدینه و پیشنهاد پناهنده شدن به شهرها و مناطق امن و گریه و شیون بستگان و خویشان سیدالشهداءبه ویژه زنانی که با حضرت پیوند خویشی و خانوادگی داشته ا ند یاد میکند .

زینب سلام الله علیها با شناختی که از مقام امامت دارد می داند که امام معصوم هیچ کاری را بر اساس سلیقه  میل شخصی انجام نمی دهد و جز عمل به وظیفه و دستور الهی کار از او سر نمی زند بر این اساس از حضرت زینب سلام الله علیها هیچ سختی حتی به عنوان پیشنهاد برا ی باز داشتن امام (ع) از مأموریت الهی او د رتاریخ دیده نمی شود او دراین حرکت مطیع محض و تسلیم امام و برادر خویش است آنچه قطعی است این است که زینب از آغاز حرکت امام حسین از مدینه در کنار برادر بوده است زینب این سفر را قبل از ازدواج پیش بینی کرده بود و همان زمان در قرار داد ازدواجش همراهی با حسین (ع) را قید کرده بود. (1) و اکنون زمان آن رسیده بود که از این شرط استفاده کند 000 او میداند که حسین حجت خدا جانشین پیامبر و امام او و همه موجودات است و همراهی با او یعنی همراهی با برترین فضیلتهای انسانی و نیل به سعادت و خوشبختی جاویدان زینب از این رو خویشتن را برای هر گونه مصیبتی مهیا می سازد و برای هدفی بزرگ دل از خانه و زندگی می کند و با دلی مالا مال از عشق به خدا و قامتی استوار در راهی گام بر میدارد که شکوه و عظمت انسانیت را به همراه دارد . (2)

منابع و مأخذ  :
1- زینب الکبری ص 89

2- زیباترین شکیب زندگانی. حضرت زینب سلام الله علیها تألیف اکبر اسدی و مهدی رضائی ص 55  ، 
56
امکانات جانبی