تبلیغات
شُبیر علیه السلام - آیا دلیلی وجود دارد که آب زمزم و خاک کربلا شفا است؟ آیا اینها خرافات نیست؟
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
آیا دلیلی وجود دارد که آب زمزم و خاک کربلا شفا است؟ آیا اینها خرافات نیست؟
«خرافه»؛ یعنی، چیزی که فاقد سند و مدرک باشد و مردم بدون هیچ اصل و ریشه ای بدان معتقد باشند. ولی در مورد آب زمزم و تربت کربلا (مرقد امام حسین(ع)) مستندات متعددی وجود دارد. تجربه نیز در این موارد شاهد دیگری بر صحت این مدعا است. از امام صادق(ع) روایت شده است که فرمود: «پس از طواف و نماز... اگر توانستی مقداری از آب زمزم بنوش و بگو: «خداوندا این آب را علمی نافع و رزقی واسع و شفای از همه دردها قرار بده»، (کافی، ج 4 ، ص 430).

اسماعیل بن جابر گوید: شنیدم از امام صادق(ع) که فرمود: «آب زمزم شفای هر بیماری است»، (کافی، ج 6 ، ص 386). هم چنین از امام صادق مروی است که فرمود: «در خاک قبر حسین(ع)، شفای همه دردها است»، (التهذیب، ج 6 ، ص 74). گفتنی است که در خوردن از تربت برای شفا گرفتن، باید توجه داشت که باید مقدار بسیار کمی از آن را تناول کرد.
امکانات جانبی