تبلیغات
شُبیر علیه السلام - آیا گذاشتن دستبند و گردنبند که از خاک کربلا درست شده، در کفن میت، تأثیری دارد؟
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
آیا گذاشتن دستبند و گردنبند که از خاک کربلا درست شده، در کفن میت، تأثیری دارد؟
با مروری به عوامل کاهش فشار قبر معلوم میشود که فرد باید خود هنگام زنده بودن این عوامل را فراهم کند و به امید دیگران نباشد برخی از عوامل کاهش فشار قبر و رها شدن از عذاب قبر عبارتند از: قرائت سورة "نسأ" در هر جمعه 2. مداومت بر تلاوت سورة "زخرف" 3. خواندن نماز شب 4. خواندن سورة "تکاثر" هنگام خواب.(ر.ک: منازل الاخره، شیخ عباس قمی، ص 26، منشورات عروة الوثقی.)

به هر حال افزون بر عوامل یاد شده هر کسی میتواند با وصیّت به بازماندگان، آنان را سفارش به انجام کارهایی کند که باعث تخفیف یا رهایش از فشار قبر باشد. یکی از این کارها نهادن تربت امام حسینیا تسبیحی که از خاک امام حسیندرست شده در کفن میت است; چنان که علامه مجلسی در کتاب گرانسنگ بحارالانوار، به این نکته اشاره و آن را باعث ایمن ماندن میت از عذاب قبر دانسته است.(بحارالانوار، ج 71، ص 51، مؤسسة الوفأ.)

امکانات جانبی