تبلیغات
شُبیر علیه السلام - امام حسین در سخاوت چگونه بود؟
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
امام حسین در سخاوت چگونه بود؟
جود و بخشش این خاندان ضرب المثل است، ابن عساکر روایت کرده: گدائی میان کوچه‎های مدینه از مردم سؤال می‎کرد تا به در خانة حسین(ع) رسید، در را کوبید و اشعاری به این مضمون سرود:

امروز ناامید نمی‎گردد، کسی که به تو امیدوار باشد و حلقة در خانة تو را حرکت دهد. تو صاحب جود و معدن بخششی و پدرت کشنده فاسقان بود. امام حسین از خانه بیرون آمد و در اعرابی اثر تنگذستی مشاهده کرد. از قنبر پرسید: از پول مخارج ما چقدر مانده است؟ عرض کرد دویست درهم که فرمودی در بین اهل بیت قسمت کنم. فرمود: آن را بیاور کسی آمده که از آنها به آن پول سزاوارتر است، آن را گرفت و به اعرابی داد.

منبع:
پرتوی از عظمت امام حسین(ع)صفحه: 166

آیةالله لطف الله صافی گلپایگانی
امکانات جانبی