تبلیغات
شُبیر علیه السلام - آیا یزید قصد كشتن امام‌حسین‌(ع) را داشت یا فقط بیعت آن حضرت را می‌خواست؟
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
آیا یزید قصد كشتن امام‌حسین‌(ع) را داشت یا فقط بیعت آن حضرت را می‌خواست؟
آن چه كه مشخص و مسلم است، در مدینه بیعت می‌خواست اما در زمانی كه ا مام‌ حسین‌(ع) در مجلس ولید آمد، امام حسین (ع)‌ با زیركی و ترفند خاصی فرمود كه مسئله را به فردا بگذارید تا مردم هم باشند، من می دانم كه دوست نداری كه این جا در شهر وقتی كسی نیست با تو بیعت كنم، بگذار فردا باشد.اما مروان متوجه شد و گفت اگر حسین از مجلس بیرون برود، نه او را خواهی یافت و نه او بیعت خواهد كرد. پس او را در همین‌جا به قتل برسان.امام با زیركی خاصی از قبل كسانی را اطراف دارالعماره قرار داده بود و گفته بود تا صدای من بلند شد بریزید در آن‌جا. وقتی آن‌ها ریختند،عوامل یزید هیچ اقدامی نمی‌توانستند بكنند.

امّا امام در مكه زمانی كه قصد طواف دارد، متوجه می‌شود كه مأمورانی از طرف یزید قصد كشتنش را دارند،‌ زیر احرام شمشیر بسته‌ اند و چون امام نمی‌خواست حرمت خانه خدا شكسته شود، در این حال امام فرمود: من از خانه كعبه دور می‌شوم، و اگر قرار است خونم ریخته شود، اگر یك‌ وجب هم دور از خانه خدا باشد بهتر است. حضرت اباعبدالله نخواست حرمت خانه خدا شكسته شود.
امکانات جانبی