تبلیغات
شُبیر علیه السلام - حضور حضرت زینب (علیها السلام) در کربلا با اجازه همسرشان
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
حضور حضرت زینب (علیها السلام) در کربلا با اجازه همسرشان
پرسش :

آیا حضرت زینب (سلام الله علیها) بااجازه شوهرشان در كربلا حضور داشتند؟

پاسخ :

تاریخ ار لحظه حركت سید الشهداء‌ از مدینه به سمت مكه گزارش های متفرقی در اختیار ما گذاشته است تاریخ از دلسوزی های افراد مختلف و تلاش برای منصرف ساختن آن حضرت از حركت و خروج از مدینه و پیشنهاد پناهنده شدن به شهرها و مناطق امن و گریه و شیون بستگان و خویشان سیدالشهداء‌ به ویژه زنانی كه با حضرت پیوند خویشی و خانوادگی داشته ا ند یاد میكند .

زینب سلام الله علیها با شناختی كه از مقام امامت دارد می داند كه امام معصوم هیچ كاری را بر اساس سلیقه میل شخصی انجام نمی دهد و جز عمل به وظیفه و دستور الهی كار از او سر نمی زند بر این اساس از حضرت زینب سلام الله علیها هیچ سختی حتی به عنوان پیشنهاد برا ی باز داشتن امام ( ع ) از مأموریت الهی او د رتاریخ دیده نمی شود او دراین حركت مطیع محض و تسلیم امام و برادر خویش است آنچه قطعی است این است كه زینب از آغاز حركت امام حسین از مدینه در كنار برادر بوده است زینب این سفر را قبل از ازدواج پیش بینی كرده بود و همان زمان در قرار داد ازدواجش همراهی با حسین (‌ع) را قید كرده بوده (1) و اكنون زمان آن رسیده بود كه از این شرط استفاده كند او میداند كه حسین حجت خدا جانشین پیامبر و امام او و همه موجودات است و همراهی با او یعنی همراهی با برترین فضیلتهای انسانی و نیل به سعادت و خوشبختی جاویدان زینب از این رو خویشتن را برای هر گونه مصیبتی مهیا می سازد و برای هدفی بزرگ دل از خانه و زندگی می كند و با دلی مالا مال از عشق به خدا و قامتی استوار در راهی گام بر میدارد كه شكوه و عظمت انسانیت را به همراه دارد . (2)

منابع و مأخذ :
1.زینب الكبری ص 89

2.زیباترین شكیب زندگانی. حضرت زینب سلام الله علیها تألیف اكبر اسدی و مهدی رضائی ص 55 ، 56

www. eporsesh.com
امکانات جانبی