تبلیغات
شُبیر علیه السلام - سوره ی مبارکه الانعام: آیه 62
 
درباره وبلاگ


تا آفتاب از حرکات تو می وزد از سمت سیب ، عطر صفات تو می وزد . دل می دهیم ، پنجره را باز می کنیم باران گرفته ، یا کلمات تو می وزد ؟ دل می شویم ، محض تپیدن به پای تو در خاک کوچه ای که حیات تو می وزد اینکه چقدر بوی شهادت ، چقدر صبح اینکه چقدر از نفحات تو می وزد ! امشب بهار می دمد از خون روشنت فردا بهشت از برکات تو می وزد . من ایستاده ام به تماشای زیستن جایی که موج موج فرات تو می وزد و با هر اذان به یاد همان ظهر چاک چاک گیسوی خون چکان صلات تو می وزد . کشتی شکستگان تو را بیم موج نیست ،آنجا که بادبان نجات تو می وزد

مدیر وبلاگ : عبرات
سوره ی مبارکه الانعام: آیه 62
ثُمَّ رُدُّواْ إِلَى اللّهِ مَوْلاَهُمُ الْحَقِّ أَلاَ لَهُ الْحُكْمُ وَهُوَ أَسْرَعُ الْحَاسِبِینَ(62)

سپس (تمام بندگان) به سوى خدا، كه مولاى حقیقى آنهاست، بازمى ‏گردند. بدانید كه حكم و داورى، مخصوص اوست و او، سریعترین حسابگران است! (62)

امام صادق علیه‌السلام فرمود‎:مروان‌ بن حکم وارد مدینه شد و بر تخت نشست. یکی از غلامان امام حسین‎ ‎علیه‌السلام آن‌جا بود. مروان گفت‎:به سوی خدا که‎ ‎مولای حقیقی آنهاست باز می‌گردند بدانید که حکم مخصوص اوست و او سریعترین حسابگران‎ ‎است‎.

‎ امام حسین علیه‌السلام به غلامش فرمود‎:مروان‎ ‎هنگام ورود چه گفت؟ غلام گفت: بر تخت نشست و این آیه را خواند:

به سوی خدا که‎ ‎مولای حقیقی آنهاست باز ‏می‌گردند...» غلام گفت‎: امام حسین علیه‌السلام‎ ‎فرمود‎:آری بخدا من و دوستانم به بهشت باز‎ ‎می‌گردیم و او و دوستانش به سوی آتش .
امکانات جانبی