تبلیغات
شُبیر علیه السلام - نبی‌ اكرم چگونه از شهادت امام حسین(ع) به حضرت فاطمه (س) خبر داد؟

وجود نازنین سیدالشهدا(ع) با نثار جان خود درخت دین را آبیاری و هویت اسلام را زنده نگه داشت.

خانم فاطمه (س) درباره‌ی هنگام شهادت فرزندش حسین(ع) از پدرشان پرسیدند: ای پدر شهادت فرزندم حسین(ع) چه هنگام رخ خواهد داد؟

نبی‌اكرم درخصوص وقت شهادت حسین(ع) به دخترشان حضرت فاطمه(س) فرمودند: هنگامی كه من، تو و علی نیستیم.

حضرت زهرا (س) با گریه‌ی شدید به رسول خدا(ص) فرمودند: ای پدر، گریه‌ كنان و عهده‌ داران اقامه‌ی عزای فرزندم چه كسانی خواهند بود؟

رسول خدا (ص) در پاسخ به حضرت زهرا (س) فرمودند: به درستی كه زنان امت من بر زنان اهل بیت من و مردانشان بر مردان اهل بیت من گریه خواهند كرد و هر سال نسل اندر نسل با تجدید عزای حسین(ع) آن را زنده نگه می‌دارند. پس در قیامت تو زنان و من مردانشان را شفاعت می‌كنم و با گرفتن دست گریه كن بر مصیبت حسین (ع) او را وارد بحث می‌كنم ای فاطمه (س) روز قیامت هر چشمی گریان است مگر چشم گریان بر مصیبت‌ های حسین(ع) كه صاحب این چشم در آن روز خندان است و به نعمات مثبتی مژده داده می‌شود.

حضرت موسی نیز به خداوند عرضه داشت: پروردگارا از چه روی محمد (ص) را بر دیگر امت‌ ها برتری دادی؟

خداوند فرمود: آنها را برای ده خصلت برتری دادم.

حضرت موسی گفت: آن خصلت‌ها كه بر آن عمل می‌كنند كدام‌اند بر من بیاموزید تا به بنی‌اسراییل فرمان اجرا دهم.

خداوند متعال فرمود: نماز، زكات، روزه، حج، جهاد، نماز جمعه، نماز جماعت، قرآن، دانش و عاشورا موسی (ع) به خداوند عرض كرد: پروردگارا عاشورا چیست؟

خداوند فرمود: گریستن و گریاندن بر سبط محمد (ص) و مرثیه و عزاداری برای مصیبت فرزندان مصطفی (ص). ای موسی! هیچ بنده‌ای از بندگان من در آن وقت به فرزندان مصطفی(ص) گریه نكند، نگریاند و عزادار نشود مگر این كه ثبت ماندگار از آن او خواهد بود و هیچ بنده‌ای یك درهم از مال خود برای محبت فرزند دختر پیامبرش به اطعام و كار دیگر انفاق نكند مگر در جهان در برابر هر درهم هفتاد درهم بركت می‌دهد و در ثبت به عافیت، گناهانش آمرزیده می‌شود.2

منابع احادیث:
1- بحارالانوار، ج 42، ص 37
2- مستدرك الوسایل، ج 10، ص 319.
منبع : حوزهطبقه بندی: امام حسین (ع)، 
برچسب ها: نبی اکرم(ص)، مرثیه و عزاداری، عاشورا، عافیت، حضرت زهرا (س)،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 1 اسفند 1396 توسط عبرات